Zajímavé Weby:                

Corel Painter 15

6. března 2015 v 12:46 | Živočich |  Programy k malování

Program Corel Panter 15 je velmi zajímavý výtvarný nástroj.

Má nové originální tvůrčí schopnosti, které v určitých funkcích předbíhají jiné profesionální programy včetně Adobe Photoshop a samozřejmě Corel Photopaint,
i když každý z nich má samozřejmě svá specifika a vlastní výhody (jsou uspořádanější a o dost přehlednější).
Neváhal jsem tento vylepšený program oproti předchozím verzím, trochu více vyzkoušet. Zaskočilo mne dost složité nastavení štětců i podkladového média a jiné nastavování funkcí (snad tisíce nastavení). Speciální trajektorie jednotlivých chlupů, asi jen u vhodně vybraných štětců k tomuto účelu určených, asi překvapí naprosto každého výtvarníka. Je zde možno vytvořit neuvěřitelně zajímavé i velmi náročné textury, prostě spousta úžasně nejen barevných ale i plastických variací.
Tento obrovský rozsah vlastností malovacích štětců je "cestou", jak se velmi snadně v okamžiku ztratit v nastavování, takže editor štětců vyžaduje velmi rozsáhlou praxi a spoustu hodin testování a také si myslím, že málokdo obětuje dostatek času k dobrému ovládání Painteru. Rozporuplný malovací program. V okamžiku nadchne, ale rázem i sklame. Asi se vyplatí využívat, jen některé originální schopnosti, které ostatní programy dosud nemají.
Myslím, že není natolik dostatečně intuitivní, jak by takový program v podstatě měl být. Mám pocit, že není dostatečně přehledný a nastavitelný, jak bych jako uživatel, skutečně očekával a potřeboval. A tak mi nezbývá, než se nechat stále jen překvapovat a smířit se s tím, tak jak tento program je nyní koncipován. :-))) .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama